Nowoczesne meble
na wieszaku w szafie
Meble - Porady wnętrzarskie

Jak zrobić porządki w szafie?

W życiu każdej kobiety przychodzi taki czas, że nie wie w co się ubrać. Podobno takie dni zdarzają się nawet częściej niż kilka razy w tygodniu. Jedynym rozwiązaniem to, albo iść na kolejne zakupy, albo zrobić porządki w szafie. My stawiamy na to drugie!  Ale jak to zrobić, aby z jednej strony pozbyć się zbędnej odzieży a z drugiej mieć pod ręką te ubrania których akurat potrzebujemy?

Od czego zaczynamy? Wyciągamy wszystkie ubrania z szafy i układamy w jednym miejscu. Mając je wszystkie pod ręką jesteśmy w stanie posegregować je, oddzielając odzież letnią od ubrań przeznaczonych na zimę. W zależności od tego jaką mamy porę roku, część ubrań można pochować, np. w kartony lub worki i schować na strychu czy w pawlaczu.  Nie potrzebujemy bowiem narciarskich spodni w lato, czy odwrotnie letniej sukienki w zimę.

ciuszki w szafieKolejnym krokiem, by odpowiednio posprzątać szafę i nie mieć dylematu „w co się ubrać” jest pozbycie się zbędnych ubrań. Przeglądając odzież należy zadać sobie pytanie czy dana rzecz istotnie się nam przyda i czy założymy ją na siebie. Wyznacznikiem pozbywania się ubrań może być także pytanie „jak dawno miałam tą rzecz  na sobie?” Jeśli kilka miesięcy temu, to jest to wystarczający znak by pozbyć się danej odzieży. W tym wypadku musimy pozbyć się sentymentów i wyrzucić tą rzecz, bo skoro czekała w szafie prawie rok, to po co ma leżeć kolejny? Pamiętajmy także o przymiarce tego typu ubrań. Nasza sylwetka się zmienia i nie ma sensu trzymać w szafie czegoś na wypadek zmiany wagi. Zwróćmy uwagę także, czy rzeczy które chcemy pozostawić nie są uszkodzone. Jeśli to niewielka dziurka bądź brak guzika należy to szybko naprawić, ponieważ jeśli tego nie zrobimy to w przyszłości zakładając ubranie możemy się rozczarować, a co za tym idzie nie założymy tego i znów wyląduje w szafie.

Aby było nam łatwiej korzystać z dobrodziejstw naszej garderoby warto pomyśleć o ułożeniu ubrań rodzajami. Bluzki do bluzek, spodnie do spodni itp. Możemy posegregować je również kolorystycznie. Inne części odzieży czy akcesoria możemy umieścić w koszykach bądź pudełkach, dzięki czemu łatwiej znajdziemy to co akurat nas interesuje.

Ostatnią częścią porządków w szafie jest faktyczne pozbycie się ubrań. Wiele osób nie wie co zrobić z ubraniami, które są nam już zbędne. Coraz częściej jednak przy śmietnikach stoją specjalne kontenery do których możemy wrzucić niepotrzebną odzież. W ten sposób nie tylko opróżniamy szafę, ale również pomagamy potrzebującym. Inną opcją jest przekazanie nieużywanej już odzieży do oddziału Caritas bądź zorientowanie się czy w naszej okolicy nie są prowadzone jakieś zbiórki ubrań, do której można się dołączyć. Należy jednak pamiętać, by odzież którą chcemy dla kogoś przekazać była w dobrym stanie, bez plam i uszkodzeń.

Jeśli zastosujesz się do naszych rad, użytkowanie Twojej szafy będzie znacznie prostsze. Powodzenia!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *