Nowoczesne meble
szafa w sypialni
Meble do sypialni

Jaka szafa do małej sypialni?

Sypialnia powinna być pomieszczeniem zachęcającym do relaksu i wypoczynku. Warto, więc skrupulatnie zastanowić się nad aranżacją tego wnętrza. Istotną kwestią jest urządzenie jej w taki sposób, aby zagwarantować sobie spokój, harmonię i wyjątkową atmosferę. Zatem wszystkie meble i urządzenia powinny mieć tu swoje miejsce.

Urządzanie sypialni, zwłaszcza małej nie jest łatwym zadaniem… wymaga tego, aby dobrze rozmieścić najpotrzebniejsze rzeczy takie jak łóżko, komody czy szafę. Wystarczy jednak kilka dobrych pomysłów, aby wnętrze sypialni było wygodne i komfortowe a do tego wyglądało perfekcyjnie.

O tym jak urządzić całą sypialnie można pisać i pisać… zacznijmy może od poszczególnych elementów tego wnętrza. Pytanie: jaka szafa do małej sypialni?

Szafa jest tego rodzaju meblem, który najczęściej umieszczany właśnie w sypialni. Zatem jaka powinna być ta idealna szafa? Na rynku mamy do wyboru szafy wolnostojące lub w zabudowie. Które z nich są lepsze? Zarówno jedne jak i drugie mają wiele zalet, więc którą z nich wybrać?

pełna szafaSzafa wolnostojąca ma podstawową zaletę – możemy ją przesuwać w niemal dowolne miejsce danego pomieszczenia, dając sobie jednocześnie swobodę aranżacji wnętrza. Jeśli zaś zdecydujemy o zmianie wyglądu pomieszczenia wówczas taką szafę bez większych problemów możemy zamienić na inną, nową. Wbrew pozorom tego typu szafy mogą być bardzo pojemne; mają zamontowanych wiele półek i szuflad, które bez najmniejszego problemu można wymienić na druciane kosze. Ponadto dość ważnym zagadnieniem jest kwestia drzwi. Zwłaszcza w przypadku małej sypialni jest to niezwykle istotne… na szczęście rynek meblarski oferuje szeroki wachlarz różnych szaf zarówno z drzwiami skrzydłowymi jak i przesuwnymi (co w małej sypialni zdaje się by lepszym rozwiązaniem). Idealne meble tego typu proponują liczne sklepy internetowe, oferując między innymi szafę przesuwną prostą w konstrukcji a jednocześnie bardzo efektowną. Z wygodnymi i praktycznymi segmentami. Ponadto producent zapewnia nas o bogatej kolorystyce także możliwości zaprojektowania własnej szafy, wybierając określone kolory korpusu i frontów (co jest zdecydowaną zaletą w przypadku małych sypialni – bo kolor jest bardzo ważny – ale o tym poniżej).

Szafa w zabudowie jest meblem, który możemy sobie zaprojektować według własnego uznania i potrzeb. Mamy, zatem wpływ jak będzie wyglądała zarówno z zewnątrz jak
i wewnątrz co oznacza, że mamy gwarancję, że w pełni spełni ona nasze wymagania.

Jeśli wybierzemy już określony typ szafy warto uzupełnić ją o kilka przydatnych rekwizytów, które w niewielkim wnętrzu mogą odegrać znaczącą rolę.

Lustro, które będzie jednocześnie drzwiami naszej szafy, nada wnętrzu lekkości i elegancji. Jednocześnie lustrzane powierzchnie optycznie powiększają wnętrze oraz sprawiają, że jest bardziej przejrzyste.

Kolory, które w małej sypialni powinny być raczej jasne, niekontrastowe (polecane są biele, beże, szarości). Dotyczy to również mebli, w tym szafy. Ponadto konstrukcja mebli powinna być lekka i nieskomplikowana. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie prostych form mebli oraz unikanie zbędnych zdobień i wzorów.

łóżko w sypialni - przykładowa aranżacja

Wielofunkcyjność – co jest potwierdzeniem wyżej opisanego sposobu, zwiększenia wolnej przestrzeni w pomieszczeniu, np. naklejając na drzwi szafy lustro lub też umieszczając w jej wnętrzu odpowiednie półki czy szufladki (ostatnio bardzo popularne wnęki np. na deskę do prasowania).

Jak widać, niewielka sypialnia nie ogranicza nas w żaden sposób. Może stanowić idealne miejsce relaksu oraz pomieszczenie ala’ garderobiane, w którym będziemy przechowywać naszą odzież i całą resztę rzeczy, które umieszczamy w szafie. Bez względu na wybór rodzaju mebla (szafy) możliwe jest uzyskanie funkcjonalnego a jednocześnie dobrze wyglądającego wnętrza. Wystarczy zastosować kilka trików, aby nasza sypialnia nabrała charakteru będąc zarazem przestrzenną i… doskonałą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *