Nowoczesne meble
uczennica
Meble dla dzieci i młodzieży

Jakie krzesło do biurka dla dziecka

Wyposażenie pokoju dziecięcego jest nie lada gratką. Musi być on ładny i estetyczny ale przede wszystkim odpowiednio urządzony pod względem zdrowotnym. Pokój powinien stanowić dla dziecka miejsce zarówno zabaw i odpoczynku jak i nauki. Jeśli więc mowa o nauce…

W momencie kiedy zbliża się rok szkolny wielu rodziców zastanawia się nad urządzeniem miejsca do nauki dla swojej pociechy. Jak więc najlepiej zaprojektować tą jakże istotną przestrzeń aby była ona w pełni bezpieczna a jednocześnie podobała się naszemu dziecku?

Wiadomym jest, że w okresie nauki dziecko zdecydowanie większą ilość czasu spędza właśnie przy biurku. Niezwykle ważnym okazuje się wówczas dobranie odpowiedniego biurka ale także krzesła. I o tym krześle poniższy artykuł…

Dobrze dobrane krzesło powinno spełniać kilka podstawowych warunków:

  • powinno dopasować się do potrzeb użytkownika,
  • powinno odciążać kręgosłup, jednocześnie zapewniając optymalną postawę ciała,
  • powinno zapewniać swobodę ruchów.

Przy zakupie krzesła należy zwrócić uwagę na możliwości jego regulowania- zarówno wysokości i głębokości jak i wysunięcia siedziska oraz wyprofilowanie (oparcie powinno dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, a więc powinno przypominać literę „S”); dzięki temu krzesło będzie rosło wraz z naszym dzieckiem jednocześnie będąc dla niego bezpiecznym i komfortowym. Ponadto ważną kwestią jest to aby krzesło było wyposażone w podłokietniki, które zapewnią odpowiednią postawę przy biurku oraz kółka, dzięki którym z łatwością będzie można przesunąć krzesło w inne miejsce. Na rynku coraz częściej można spotkać krzesła, których kółka same hamują co może okazać się niezwykle praktyczne. Innym, bardzo istotnym elementem krzesła jest materiał z jakiego został wykonany. Musi być ono nie tylko kolorowe ale także wygodne (nie za miękkie i nie za twarde) i odporne na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Dobrym rozwiązaniem może okazać kupno krzesła z kolorowej tapicerki (np. z motywem bajkowym) lub krzesła z tworzywa sztucznego, dostępne w przeróżnych barwach- zarówno dla chłopców jak i dla dziewczynek. Na rynku są również dostępne krzesła dziecięce, które w swojej budowie zawierają tzw. siatkę high-tech, która dopasowuje się do sylwetki dziecka a ponadto zapewnia termoregulację. Coraz więcej krzeseł typu biurowego (również dla dzieci) posiada również zagłówki i podnóżki, które stanowią o jeszcze większym komforcie pracy.

Jak widać istnieje wiele elementów, które stanowią o idealności krzesła dla naszego dziecka. Warto zatem poważnie podejść do zakupu tego mebla aby zapewnić naszemu dziecku wygodę pracy i zdrowie. Musimy mieć jednak świadomość, że jak to zwykle bywa, cena idzie w parze z jakością, nie należy zatem oszczędzać (zwłaszcza, że ma to być zakup na lata). Niezwykle istotnym może okazać się pójście po zakup krzesła dla dziecka właśnie z dzieckiem; wówczas zagwarantuje to dobre dopasowanie do sylwetki dziecka i jego indywidualnych potrzeb oraz to, że krzesło będzie odpowiadało preferencjom malucha. Ponadto ułatwi to zakup samym rodzicom a jednocześnie sprawi, że dziecko poczuje się ważne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *