Nowoczesne meble
Meble - Porady wnętrzarskie

Rolety rzymskie – wyjątkowy styl w osłonach okiennych

Oferta osłon okiennych wewnętrznych jest bardzo rozbudowana, możemy wybierać z pośród wielu ich kategorii. Przy wyborze najczęściej rozpatrywane są dwie kwestie: funkcjonalność czyli skuteczna osłona pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem oraz aspekt wizualny czyli dopasowanie do wyglądu pomieszczeń, stylu w jakim są urządzone.

Rolety rzymskie są wyjątkowe jeśli chodzi o rodzaje osłon okiennych. Dlaczego? Ponieważ są kompromisowym rozwiązaniem pomiędzy klasycznymi roletami, a firanami i zasłonami. Materiały wykorzystywane w ich produkcji są naturalne. Mają też różne grubości – od grubszych, zaciemniających po lekkie transparentne. W ten sposób zastępują firany i/lub zasłony. Jednocześnie, dzięki właściwościom rolet, idealnie wpasowują się w przestrzeń okienną nie przytłaczając pomieszczeń i nie pomniejszając ich optycznie.  Będą zatem świetnym rozwiązaniem dla osób, które uważają klasyczne rolety za zbyt „zimne”, a z kolei firany/zasłony za zbyt ciężkie. Ale nie tylko; rolety rzymskie dzięki swojemu wyjątkowemu wyglądowi mają zdolność wpasowywania się w różne style wystroju wnętrz. Przede wszystkim w te bardziej nowoczesne, minimalistyczne, w których ceni się naturalne tkaniny np. skandynawski czy scandi boho lecz nie tylko; ich design sprawia, że wkomponują się też we wnętrza o bardziej tradycyjnym charakterze.

ABC rolet rzymskich

Na wyjątkowy styl rolet rzymskich, poza tym, że są szyte z naturalnych materiałów, składa się też to jak wyglądają. Po rozwinięciu ich powierzchnia jest rozprostowana i gładka natomiast po zwinięciu do góry tkanina układa się w równe fałdy, tworząc ładną dekorację przestrzeni okiennych. Oczywiście materiał możemy zatrzymać w dowolnym miejscu szyby.

Materiał rolet układa się równo i estetycznie dzięki taśmom usztywniającym lub szprosom. Taśmy są wykorzystywane przy tkaninach lżejszych, półprzeźroczystych lub transparentnych. Natomiast szprosy (cienkie  pręty wsuwane w wąskie korytarze specjalnie uszyte w tkaninie rolety) podtrzymują grubsze i bardziej mięsiste tkaniny; fałdy zwiniętej osłony są równe, materiał nie odstaje, nie ma też efektu nieestetycznego zwisania przy jego rozwinięciu. Szprosy są też niezbędne przy większych rozmiarach osłon. W sklepie internetowym Knall oferujemy rolety rzymskie do 3mb szerokości, nie ma zatem kłopotu z dopasowaniem ich to dużych przeszkleń. Rolety można też wieszać podwójnie – należy tylko pamiętać, aby szprosy znajdowały się w identycznej odległości, wtedy fałdy będą równe. Więcej informacji o naszych roletach rzymskich https://www.knall.com.pl/c170,Rolety-rzymskie

Na zakończenie warto dodać, że wybór tkanin jest rozbudowany pod względem kolorystyki i właściwości materiałów. Paleta barw rozciąga się od bieli i beżu, przez kolory bardziej wyraziste, aż po kolor czarny. Materiały mogą być cieńsze lub grubsze, kryjące. Odmienne właściwości materiałów pozwalają dobrać roletę tak, aby odpowiadała funkcji pomieszczenia. Bardziej delikatne sprawdzą się np. w kuchni lub pokoju dziennym, a bardziej mięsiste np. w sypialni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *