Nowoczesne meble
nakryty stół
Meble do kuchni

Stół do małej kuchni – jaki wybrać?

Wybór stołu do kuchni to nie lada wyzwanie; w szczególności gdy musimy wybrać stół do małej kuchni. Warto wówczas zastanowić się czego potrzebujemy. Niezależnie od funkcji jaką ma spełniać nasz stół, powinien on być dobrze przemyślanym zakupem. Zanim jednak podejmiemy decyzje o zakupie określonego stołu warto przeanalizować co oferuje nam rynek…

Stół wolnostojący

Wybierając tego rodzaju stół warto zastanowić się nad kształtem jego blatu. Najlepszym rozwiązaniem zdaje się być okrągły blat, zwłaszcza kiedy w domu mieszka kilka osób bądź często przyjmujemy gości. Wówczas przy takim stole każdy może swobodnie usiąść. Świetnie sprawdzi się w każdym wnętrzu zarówno nowoczesnym jak i klasycznym- wszystko zależy od tego z jakiego materiału zostanie wykonany. Z drugiej zaś strony stoły w kształcie kwadratu lub prostokąta idealnie sprawdzą się kiedy domowników jest mniej a my nie jesteśmy miłośnikami przesiadywania przy stole kuchennym. Wówczas aby móc nieco zwiększyć niewielkie wnętrze możemy taki stół (w przeciwieństwie do okrągłego stołu) wsunąć w kąt lub pod ścianę. Zyskamy wtedy kilka centymetrów przestrzeni.

stół we wnętrzu pokoju przykład

Blaty przyścienne

Niewielka kuchnia zmusza nas do korzystania z nietypowych rozwiązań. Wśród nich są wysuwane blaty. Taki blat, który jest przymocowany do ściany może nam służyć jako stół tylko wtedy kiedy tego potrzebujemy dlatego też nie zajmuje stale cennego miejsca.

To kreatywne i niebanalne rozwiązanie jeśli chcemy mieć stół w niewielkiej kuchni. Pomysł wzorowany jest na kawiarnianych aranżacjach i może się świetnie sprawdzić w domowej kuchni. Przyokienne blaty będą idealnie spełniały swoją rolę w duecie z wysokimi, barowymi krzesłami.

Materiał wykonania

Kolejną kwestią jest materiał z jakiego będzie wykonany nasz stół. Ważnym jest aby dopasować go do charakteru wnętrza. W kuchniach w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym świetnie sprawdzą się stoły ze szkła i metalu. Ich nieodzowną zaletą jest to, że wyglądają wyjątkowo i elegancko; ponadto są łatwe w utrzymaniu w czystości. Z kolei w tradycyjnych kuchniach warto postawić na tradycyjne stoły drewniane. Są efektowne
i dodają wnętrzu nieco luksusu a jednocześnie przytulności.

Posiadanie niewielkiej kuchni nie wyklucza posiadania stołu. To jaki rodzaj stołu wybierzemy jest zależy przede wszystkim od metrażu ale także naszych potrzeb i oczywiście gustu. Jest tak wiele opcji do wyboru, że zapewne każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie… chociażby w sklepach internetowych, które z reguły oferują bogatą kolekcję stołów zarówno klasycznych jak i nowoczesnych. Godnym polecania, zwłaszcza w przypadku niewielkiej kuchni jest wybór stołu z kolekcji Modern. Stół charakteryzuje się nietypowymi designami funkcjonalnością zarazem. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy wysoką temperaturę. Doskonale sprawdzi się w każdej kuchni zwłaszcza, że dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Nieco inną propozycją w sklepach internetowych jest stół Signal. Szklany stół z elementami drewnianymi lub metalowymi to atrakcyjny zestaw, który sprawdzi się w każdym wnętrzu. Całość wykonana jest z wysokiej jakości szkła, co gwarantuje wysoką jakość oraz ponadczasową elegancję.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *