Nowoczesne meble
w zaluzjach
Meble - Porady wnętrzarskie

Żaluzje drewniane 25mm, 50mm i 65mm. Które zastosować?

Bez wątpienia drewno to materiał wyjątkowy, jest zarówno trwałe i eleganckie. Zapewne dlatego lubimy, gdy pojawia się w naszych wnętrzach.  Drewno również doskonale izoluje i właśnie dlatego jest idealnym materiałem do produkcji żaluzji. Dzięki zastosowaniu drewna bardzo dobrej jakości do wykonania naszych żaluzji pomieszczenia nie nagrzewają się, a żaluzje są solidne. Oprócz praktycznych zalet żaluzje są również niezwykle dekoracyjne. Drewno jest na tyle ponadczasowe, że będzie pięknie prezentowało się w każdym wnętrzu.

Jeżeli podjęliśmy decyzję, że chcemy zainwestować właśnie w drewniane żaluzje, musimy zastanowić się co do ich wyglądu oraz funkcji jakie mają spełniać w danym pomieszczeniu. W naszym sklepie dostępne mamy trzy rodzaje lameli czyli poziomych listew, regulujących dostęp światła.

Wyboru możemy dokonać pośród lameli o szerokości 25 mm, 50mm oraz 65 mm, każdy z nich posiada możliwość regulacji, w tym całkowitego podciągnięcia żaluzji i odsłonięcia szyby. Dostęp światła natomiast regulujemy poprzez zmianę kąta ustawienia lameli.

woodenRozmiar okna wpływa na wybór szerokości lameli, analogicznie jeżeli posiadamy mniejsze przeszklenia, lepiej będą prezentować się żaluzje z drobniejszymi lamelami czyli 25mm. Dzięki temu żaluzje nie wyglądają ciężko i ładnie się prezentują. Natomiast przy oknach dużych gabarytów ładniej i proporcjonalniej będą wyglądały szersze lamele. Niezależnie od wielkości przeszklenia żaluzje obsługuje się w ten sam, bardzo prosty sposób. Czyli przy pomocy mechanizmu sznurkowego. Estetycznie wyglądająca drewniana pałeczka pozwoli nam na bezproblemowe ustawianie lameli, a co za tym idzie na dowolną regulację dostępu światła.

Montaż żaluzji drewnianych nie jest skomplikowany, drobniejsze i zarazem lżejsze żaluzje, czyli te z lamelami 25mm możemy zamontować zarówno do ramy okiennej oraz ściany i sufitu. Natomiast żaluzji o większych gabarytach nie zaleca się montować do ramy okiennej lecz bezpośrednio do sufitu lub ściany. Wynika to z ciężaru, którego rama okienna mogłaby nie udźwignąć.

Pamiętajmy jednak, że choć drewno jest materiałem wyjątkowo trwałym to nie lubi wilgoci, dlatego żaluzje drewniane w „mokrych” pomieszczeniach takich jak np. łazienka wymagają dobrej wentylacji. Montażu drewnianych żaluzji nie zaleca się do okien dachowych. Poza tymi dwoma wyjątkami możemy je zastosować w każdym z pomieszczeń. Do wyboru mamy także trzy grupy produktowe opisywanych żaluzji. W naszym asortymencie dostępne są żaluzje drewniane „wooden” wykonane z syberyjskiej lipy, wyjątkowo wytrzymałego i twardego gatunku drewna. Laminowane, wzbogacone o zdobienie dekorem oraz żaluzje bambusowe, wykonane z naturalnego bambusa.

Decydując się na drewniane żaluzje do naszych wnętrz nie musimy martwić się o utrzymanie ich w czystości, ponieważ jest ono wyjątkowo łatwe. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć wilgotną ściereczką.

Zatem żaluzje drewniane powinny przypaść do gustu nie tylko alergikom, ale także mamom i osobom lubiącym łączyć praktyczne i piękne rozwiązania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *